головна афіша новини про театр репертуар контакти

колектив театру

завантажити для смартфонів Володимир Лісовий головний режисер [з 1995 р.] народний артист України дата народження: 15/03/1947 освіта: Державний інститут театрального мистецтва ім. Луначарського, Москва (ГІТІС) [1978 р.]

Навчався на філологічному факультеті Липецького державного педагогічного інституту (Росія). У 1978 році закінчив Державний інститут театрального мистецтва ім. Луначарського, Москва (ГІТІС).

З 1970 по 1982 рік працював актором і режисером Липецького театру ляльок (Росія). З 1982 по 1995 рік був головним режисером Вінницького обласного театру ляльок, де у 1993 році отримав почесне звання Заслужений артист України.

У 1995 році був запрошений на посаду головного режисера в Тернопільський обласний театр ляльок, де працює й по цей час.

Режисер Володимир Лісовий зберіг найкращі творчі традиції, які склалися за попередні роки в Тернопільському театрі ляльок і продовжив роботу по укріпленню і навчанню творчого складу театру. Постійно поновлюючи репертуар, Володимир Михайлович проводить заняття по вдосконаленню майстерності актора-лялькаря, особливо з молодими акторами. Уважно слідкує за збереженням творчої атмосфери в колективі, підтримує високий рівень творчої відповідальності і дисципліни.

За останні роки був створений новий репертуар – вистави різних жанрів для глядачів усіх вікових категорій. Вони відрізняються виразністю і різноманітністю форм, створенням цікавих образів, майстерною роботою з лялькою, і, як правило, викликають великий інтерес глядача.

Серед найкращих робіт Володимира Лісового, поставлених на тернопільській сцені, вистави:

{roles}

Багато із цих вистав є дипломантами фестивалів театрів ляльок. Усього режисер В. Лісовий поставив у Тернополі понад сорок вистав. Усі вони бережно зберігаються в діючому репертуарі театру. Поставив декілька вистав-казок на сцені Тернопільського академічного драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка.

Крім основної режисерської роботи активно займається театральною педагогікою, багато його учнів успішно працюють у театрах ляльок України.

Автор п'єс, які ідуть на сценах театрів України і Росії («Принцеса на горошині», «Чарівний перстень, або казка за три п'ятаки», «Кому потрібен сніговик?», «Театр Братика Кролика», «Чарівник 101», «Козацькі вітрила» (в співавторстві з Б. Мельничуком), «Кривенька качечка» та ін.)

Указом Президента України №91/2019 від 26 березня 2019 р. Лісовому Володимиру Михайловичу присвоєно звання «Народний артист України».

Зауважимо, що Володимир Михайлович Лісовий — лише четвертий в Україні режисер-лялькар, нагороджений таким почесним званням (Сергій Єфремов [2000], Борис Чуприна [2009], Євген Ткаченко [2010]). Це — знакова подія для театрального мистецтва України, яка зайвий раз доводить беззаперечність актуального донині епіграфу Сергія Образцова, винесеного на головну сторінку нашого сайту.

колектив театру

основна сцена

 

мала сцена

фотогалерея

фестивалі