головна афіша новини про театр репертуар контакти

колектив театру

завантажити для смартфонів Петро Мрига актор театру [з 1981 р.] заслужений артист України дата народження: 10/07/1961 освіта: Теребовлянське культурно-освітнє училище [1980 р.] Тернопільський національний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка [2003 р.]

Мрига Петро Никифорович – провідний майстер сцени. Енергетичний стрижень більшості вистав. Майстер, здатний «оживити» будь-яку ляльку: рукавичку, тростинну, планшетну, маріонетку.

Петро Никифорович — один із найдосвідченіших акторів Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки. За роки роботи ним створено понад вісімдесят образів у виставах театру. Він володіє відмінними акторськими даними, яскравою творчою індивідуальністю.

Народився 10 липня 1961 року в с. Великі Загайці, Шумського району. Тернопільської області.

Після закінчення школи навчався в Теребовлянському культосвітньому училищі на театральному факультеті.

У 2003 році здобув вищу освіту, закінчив заочно Тернопільський державний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка.

На початку 1981 року на конкурсній основі Петро Никифорович був прийнятий у Тернопільський театр ляльок на посаду актора-ляльковода II категорії. Його першим учителем і режисером став заслужений артист України Євген Ткаченко. Під його керівництвом молодий актор зіграв свої перші малі й великі ролі: Крокодил «Сембо», Котигорошко «Котигорошко», Гаспар «Три товстуни», Євтух «Панночка», Кіт «Я – курчатко, ти – курчатко», Монах «Любов… любов…», Восьминіг «Русалонька», Король «Буратіно», Боярин «Казка про Омелька».

Уже в цих ролях актор заявив про себе, як про обдарованого, яскравого, гострохарактерного актора з тонким почуттям гумору. Ці риси його дарування продовжували розвиватися й у подальшому творчому житті Петра Мриги. Актор з успіхом грає також ролі драматичного наповнення: Візир «Чарівна лампа Аладіна», Гзак «Дзвони-лебеді, Лев «Сембо».

Природна обдарованість актора, яскрава творча індивідуальність, його емоційність захоплює не тільки глядачів, але й акторів. Будучи непересічною особистістю, він у кожен спектакль вносить частину своєї душі, яку б роль він не грав – головну чи епізодичну. Широкий діапазон ролей, пластичність, відмінне почуття ляльки і партнера дозволили Петру Никифоровичу зайняти в театрі гідне місце.

У своїх ролях актор використовує всі пластичні можливості ляльки, демонструючи прекрасне ляльководіння в будь-якому сценічному прийомі. Серед них: Король «Попелюшка» (Шарль Перро), Вовк «Незвичайний маскарад» (Володимир Орлов, Семен Коган), Вовк «Поросятко Чок» (Майя Туровер), Цар «Царівна жаба» (Ніна Гернет), Вовк «Кому потрібен сніговик» (Володимир Лісовий) та інші.

Провідний майстер сцени, досконало володіє майстерністю актора-ляльковода та не менш успішно виконує ролі в «живому» плані вміючи глибоко проникнути в суть художнього образу, знайти яскравий пластичний малюнок ролі, прекрасно володіючи пластикою тіла: Пес «Бременські музиканти» (Василь Ліванов), Зелений Клоун «Веселі автозабави» (Тетяна Сільченко), Продавець гарбуза «Чарівний перстень» (Володимир Лісовий).

Подобається працювати у різножанрових виставах. Актор з яскравою фантазією створює цікаві образи і ролі в театрі ляльок. Імпровізація і пластичність допомагають Петру Никифоровичу бути неповторним у різних виставах. І, безумовно, продовжує радувати глядачів своїми комедійними персонажами: Дід «Шукай вітру в полі», Цар «Чарівний перстень», Вовк «Незвичайний маскарад»; Розбійник, який сміється «Айболить проти Бармалея», Карлсон «Малюк і Карлсон».

Одним із перших в Україні Петро Мрига зіграв і продовжує грати самого Святого Миколая, який з’являється кожного року в Тернопільському театрі ляльок на дитячих ранках, присвячених Дню цього поважного, особливо на Західній Україні, Святого старця.

Досвідчені актори відзначають його чудові здібності до імпровізації, молодь вчиться в актора відповідальному ставленню до обраної на все життя професії, поваги до ляльки, вдумливого, осмисленого підходу до будь-якої, навіть невеликій ролі.

Не можна не відзначити в Петра Никифоровича й чудові партнерські якості. Його чуйне, дбайливе ставлення до партнера допомагає новачкам в професії набути впевненості і отримати хорошу школу. Свою багаторічну майстерність актора-лялькаря поступово передає молодому поколінню театру, також із задоволенням допомагає молоді у роботі над роллю.

З нагоди Дня Конституції України Указом Президента України №168/2017 артистові, провідному майстру сцени Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки Петру Мризі присвоєно почесне звання «Заслужений артист України».

колектив театру

основна сцена

 

мала сцена

фотогалерея

фестивалі