Провідний актор Тернопільського академічного театру актора і ляльки заслужений артист України значну частину свого життя присвятив мистецтву ляльководіння. Тарас Степанович – справжній майстер своєї справи. В його руках оживають ляльки всіх систем – петрушка і маріонетка, планшетна і тростинна, а створені ним образи у живому плані вирізняються самобутністю та неповторністю.
Народився Тарас у м. Копичинці Тернопільської області, де відкрив для себе театр і почав мріяти стати актором. Згодом він вступив до Дніпропетровського театрального училища і здобув освіту актора-лялькаря. З 1982 року працює у Тернопільському театрі ляльок. Важко перерахувати усі ролі зіграні артистом за тридцять сім років. Але варто згадати найяскравіші роботи артиста, серед них: Бармалей у виставі «Айболить проти Бармалея», Король у постановці «Кіт у чоботях», Пірат – «Друзі маленької Кіті», Старий і Звіздар у виставі «Дзвони-лебеді», Вовк у казці «Ще раз про Червону Шапочку», Кумедник – «Дивовижні перетворення», Їжак у казці-грі «Гусеня», писар Конфуз – «Малята-кармалята», Дід – «Небилиці про Курочку Рябу», Розбійник у «Алі-Баба і розбійники», Кощій у виставі «Царівна Жаба» та багато інших.
Окрім гри на сцені, у актора є ще одна пристрасть – мистецтво фотографії. В архіві театру зберігаються тисячі світлин його авторства. Він є незмінним фотографом «Тернопільських театральних вечорів», фестивалів дитячої творчості «Кришталевий жайвір», «Галицькі фрески», «Я там, де є благословення».
Указом Президента України Петра Порошенка Іванківу Тарасу Степановичу – артистові-ляльководу, провідному майстрові сцени присвоєно звання «Заслужений артист України». Надзвичайно приємним подарунком стала ця нагорода для актора у Міжнародний день театру.