У березні уся країна вшановуватиме пам’ять народного поета Тараса Григоровича Шевченка. До цієї визначної події готуються усі, а особливо заклади культури. Не залишився осторонь Тернопільський академічний театр актора і ляльки, підготувавши до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря виставу «Тарасова казка». Автори п’єси відомий тернопільський письменник Богдан Мельничук та режисер Володимир Лісовий.
— Для театру ляльок тема Шевченка складна, — розповідає головний режисер театру Володимир Лісовий. — Адже Тарас Григорович творів для дітей не писав. А як залучити діток до Кобзаревого слова? От ми і вирішили створити казку, така форма буде приваблива і зрозуміла дітям. Якщо після перегляду вистави, хтось з маленьких глядачів запитає у батьків, чи є вдома твори Шевченка, то ми працювали недарма.
У постановці «Тарасова казка» поєднується сьогодення та далеке минуле. Дівчинка Оксанка, готуючись до Шевченківських днів у школі, створює ляльку маленького Тарасика та дівчинки, у якій можна впізнати її саму. Оксанка хоче дізнатись більше про дитинство великого поета, адже згадок про ці роки, небагато. І от…трапляється неймовірне – Оксанка-лялька, разом з ляльковим Тарасиком, вирушає у його дитинство. Впродовж усієї вистави з’являються містичні образи: Примара забуття, яка прагне того, аби діти збились з правильного шляху, та Добра пам’ять, яка протистоїть Примарі і допомагає дітям протягом усієї мандрівки. Дівчинка Оксанка дізнається багато цікавих історій від Тарасика, зустрічається із чумаками, усвідомлює, хто такий пан, знайомиться з батьками-кріпаками майбутнього поета та славними козаками, які віддали своє життя за волю України. Саме славнозвісні козаки вручають маленькому мужньому хлопчику з великим серцем, головну зброю у боротьбі за волю – перо та фарби.
Прокинувшись, дівчинка не може збагнути – це був сон, чи реальність. Проте, подарована Тарасиком квітка соняшника, стала незаперечним доказом того, що все було насправді. Вдалим та цікавим є поєднання у виставі сучасної анімаційної графіки, над якою працювала художниця Оксана Федун, та традиційного лялькового мистецтва і акторського таланту. Це дає можливість ще більше розширити уяву глядача. Музичне оформлення (Володимир Баранов, Володимир Лісовий) яскраво підкреслює настрій вистави та підсилює емоції глядача, надаючи їм виразності.
Для театру це стало доброю традицією вшановувати ім’я великого поета. Протягом кількох днів, до 11 березня, малеча, школярі, студенти та усі бажаючі, прийшовши у театр ляльок, зможуть поринути у далеке минуле, коли починались перші кроки майбутнього Митця.
Спектакль розчулює як юного, так і дорослого глядача, не залишаючи нікого байдужим. Колектив театру ляльок, на чолі з художнім керівником заслуженим діячем мистецтв України Іваном Шелепом, зробили усе для того, аби кожен, вийшовши із глядацької зали, залишив у своєму серці частку світлої пам’яті про генія українського народу.