До 300 - ліття видатного українського філософа, містика, поета, педагога, композитора, богослова, наш театр підготував нову роботу, присвячену великому українцю, філософська творчість якого мала значний вплив на сучасників, наступні покоління і актуальна дотепер своїми байками, піснями, поезією, афоризмами, способом життя, через що його називають українським Сократом.
Творчість і погляди Г. Сковороди трактувались по-різному, його називали останнім представником бароко і матеріалістом, християнським філософом і атеїстом, неформалом 18-століття, попри те, що для когось він залишається артефактом з минулого. Беззаперечно, Сковорода багатогранний Геній. Саме його вважають основоположником жанру байки в українській літературі.
Вшановуючи Генія української літератури, колектив театру підготував постановку «Вар-Сава» - задум і втілення режисера Дмитра Татарінова, художника-постановника засл. художника України Володимира Якубовського, де оживають байки Григорія Сковороди. Композиція вистави складається з двох шарів простору і часу та двоєдинства образу головного персонажа: спершу – це реальний Сковорода у виконанні актора Миколи Капшія, а другий – ляльковий у виконанні засл. артиста України Тараса Іванківа. Глядачі побачать у виставі кілька історій, до того ж багатих на сценічну виразність. Тут присутній живий план, ляльки, тіньовий театр, пластичні етюди у виконанні провідних майстрів сцени: Ольги Водюк, Тетяни Кошильовської, Ольги Томбоштейн, Наталії Буняк, Євгенії Ішутіної-Дробей, Катерини Шпільман, Богдана Брантюка.
Актори та ляльки гармонійно співіснують і творять видовище на сцені, підіймають зовсім не дитячі питання. Тут іде мова про місію людини у світі та про її тернистий шлях у пошуках себе. Така сюжетність говорить про те, що ця вистава буде цікавою не лише дітям, а й дорослому глядачеві, адже має глибокий філософський зміст.
Сковорода – це заклик до мислення. Дуже важливою була сама постать його, як філософа-мудреця. Освіта дозволяла йому стати єпископом, архієпископом, митрополитом. Таке майбутнє було мрією, але не для Сковороди – вільного від усіляких кар’єр та авторитетів. Самостійно оволодів мовами, такими як латинь, єврейська, грецька, польська, німецька, італійська та французька. Любов до свободи стала причино того, що він за все життя так і не став до шлюбу. За життя не видав жодної книги, натомість читачі самі його шукали, читали та цитували, переписували рукописи…
Ми й надалі йдемо стежками його мудрості:
«Нерівна всім рівність» – лише неосвічені, або дурні можуть пропагувати усім рівну рівність. Люди рівні, тому що вони різні.
«З усіх утрат, втрата часу найтяжча»
«Що швидко запалюється, те раптово гасне»
«Бери вершину і матимеш середину»
«Чи не дивина, що один в багатстві бідний, а інший в бідності багатий»
«Бути щасливим - пізнати, знайти самого себе»
«Не називай солодким те, що породжує гіркоту»
«Добрий розум робить легким будь-який спосіб життя»
«Розум завжди любить до чогось братися, і коли він не матиме доброго, тоді звертатиметься до поганого»
«Світ ловив мене, але не спіймав»
«МИСЛИ САМ» - Григорій Сковорода.
Запрошуємо Вас на прем’єру вистави «ВАР-САВА»
26 березня об 11:00 та 13:30
29 березня о 17:00