Щороку Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки вшановує свята, які покликані берегти та відроджувати споконвічні народні традиції.
Сьогоднішній спільний культурний захід до Дня вишиванки об’єднав показ вистави про материнське благословення «Василина», презентацію ляльок-мотанок тернопільської майстрині Людмили Павлової, яка відтворює національні костюми різних регіонів України. Це унікальна неповторна колекція в якій закладений неабиякий прадавній етнічний колорит українських строїв. А також виставку барвистого вишиття працівниць театру.
Дякуємо директору Тернопільського міського центру соціальних служб Тетяні Горбоніс та провідному фахівцеві соціальної роботи Наталії Ніздрань за співпрацю. Приємно, що у такий нелегкий час війни ми спільно змогли подарувати радість нашим глядачам, сім’ям з дітьми, які через бойові дії тимчасово переміщені у наше місто.
Надіємось, що День вишиванки, який провели у театрі, залишить приємні враження від перегляду вистави, яка заполонила українським духом: образом матері з якою нерозривний зв’язок поколінь, елементами українського фольклору, предметами повсякденного вжитку, магічним музичним оформленням і звичайно лялькою-оберегом.
Вишиванка з прадавніх часів супроводжувала український народ і була символом нескореності та ідентичності. Сьогодні, як і колись, вишита сорочка є надважливим елементом гардеробу нашого народу, вона передавалась нащадкам та служила потужним оберегом, знову перетворюється на сакральний одяг, який зберігає пам’ять роду і генетичний код нації.
Вишиванка з кожним роком стає популярнішою в Україні. Все більше входить у буденне життя українців, її все частіше одягають наречені у день весілля, свідомі громадяни на державні свята, більшість українців одягаються у національний одяг на роботу в офіс.
Вишиванка з часу Революції Гідності – це сплеск патріотизму та шани до своїх коренів. Зараз у важкий час війни, через буремні події Україна перебуває у центрі уваги всього світу, демонструючи свою культуру, традиції, ідентичність. Вишиванка стала одягом вільних людей! Вишиванка — символ української сили, ознака сміливості та сучасна зброя! Відчуваючи підтримку світу, День вишиванки можна вважати не лише українським, а й міжнародним святом. Вона стала світовим трендом.
Нині вишиванка є символом, який об’єднує різних українців за політичними, релігійними поглядами, за мовною ознакою. Саме тому вона є сучасною зброєю проти ворога. Дуже важливо усвідомлено носити вишиту сорочку - це означає «Я відстоюю свою землю. Це моя земля». Адже значення вишиванки є дуже глибоким. Вона також є символом української нескореності, свободи, солідарності з українцями всього світу та іноземцями, які цього дня також одягають вишиті сорочки, аби висловити свою позицію і підтримку, що вони на українській стороні в протистоянні з рф.
Допоки українські жінки вишиватимуть сорочки, вкладаючи в них обереговий зміст, свою душу, а українські Воїни одягатимуть їх — Україна непереможна!