Дорогі друзі, колеги, я під неймовірним враженням!
Відбулася довгоочікувана прем'єра, яка є мистецькою подією в нашому місті і театральному житті в цілому. Це діалог з професійними митцями і глядачами, який несе гармонійну і терапевтичну мету для дітей з особливими потребами для легкої інтеграції в соціум! Власне, інклюзія базується на основі ідеї, що життя і побут людей з обмеженими можливостями, мають бути більш наближеними до умов і стилю повноцінного життя. Взагалі ціль проекту в тому, аби різними мовами мистецтва розповісти про ставлення людини до людини, донести головний меседж, що інклюзія передбачає рівність, а не відокремлення. Одночасно – це виклик, адже створений контент, розрахований не лише для дітей з особливими потребами, а й для людей різного віку, вподобань, культурної та соціальної сфер.
Особливою заслугою колективу є втілення неординарного творчого задуму інклюзивної постановки «Мауглі» за Редьярдом Кіплінгом, того, чого бракує і потребує підтримки в нашому суспільстві, саме такий проект інклюзивної вистави ожив сьогодні на сцені нашого Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки. Над ним працював ряд творчих особистостей та всі служби театру: режисер-постановник Ніко Лапунов, заслужений художник України Володимир Якубовський (сценографія), художник-постановник Оксана Федун (ляльки), режисер Дмитро Татарінов (пластика), художник з освітлення, заслужений працівник культури України Володимир Баранов, актори, майстри сцени та педагоги і жестової мови. Вистава поєднує літературну основу – сюжет, художню складову, роботу з ляльками, індійськими танцями, яскравими костюмами, магічною музикою та казковим світлом.
Висловлюю щиру вдячність присутнім глядачам, колегам та друзям. Особлива подяка Голові обласної ради, панові Михайлу Головку, заступнику Голови обласної держадміністрації панові Віктору Устенку, депутату міської ради, голові ГО «Захист», пані Мар’яні Головко, начальнику департаменту культури та туризму Тернопільської ОДА, пані Світлані Байталюк, директору обласної філармонії, народному артисту України, пану Ярославу Лемішці, директору-художньому керівнику академічного обласного драматичного театру, заслуженому артисту України, пану Борису Репці.
Нехай такі важливі інклюзивні проекти стають добрим продовженням існуючим вітчизняним мистецьким напрямам для широкої глядацької аудиторії. До нових зустрічей, дорогі глядачі!