Майже півстоліття рука в руку з лялькою іде по житті Віра Іванівна Лісова, яка святкує у перший день жовтня славний ювілей. Провідна актриса Тернопільського академічного театру актора і ляльки значну частину свого життя присвятила мистецтву ляльководіння. Віра Іванівна – справжній майстер своєї справи. В її руках оживають ляльки всіх систем – петрушка і маріонетка, планшетна і тростинна, а створені нею образи у живому плані вирізняються самобутністю та неповторністю.
Народилась актриса 1 жовтня 1948 року в маленькому містечку Навашино, яке розташовано поряд з Муромом в Горьківській області (Росія). Ще з дитячих років Віра Іванівна брала участь у художній самодіяльності в Палаці культури при судноремонтному заводі, що й привело її до Горьківського театрального училища, яке закінчила в 1971 році. Коли майбутня актриса навчалася ще на першому курсі, її на одному з іспитів помітив відомий кінорежисер, педагог, професор Сергій Герасимов. Він запропонував талановитій студентці вступити у Всесоюзний державний інститут кінематографії, але Віра Іванівна від цієї спокусливої пропозиції відмовилася – настільки її захопило чудесне лялькове мистецтво.
Після закінчення училища Віра Іванівна, за розподілом, 10 років пропрацювала у Липецькому театрі ляльок. Тут відбувалося становлення її, як актриси. Перші ролі, перші вистави, гастролі та перше і єдине кохання – актор і режисер Володимир Михайлович Лісовий.
У 1983 році сім’я Лісових у складі мами Віри, тата – Володимира та донечки Оленки переїжджає до Вінниці. До 1996 року Віра Іванівна працює актрисою Вінницького обласного театру ляльок, а у 1996 році, за власною ініціативою, разом з чоловіком переходять в Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки. З цього часу театр став для неї другим домом, а колектив – сім’єю, за який вона вболіває усім серцем, хвилюється та радіє. За добру вдачу, справедливість, слушні поради та настанови колеги-актори називають Віру Іванівну мамою.
Як провідний майстер сцени, Віра Іванівна створює оригінальні образи, які подобаються і дітям, і дорослим. Актриса чудово використовує пластичні можливості ляльки, демонструючи бездоганне ляльководіння. Найяскравіші ролі: бегемотик Боря у виставі «Таємничий гіпопотам», гострохарактерна роль Баби Яги у «Мисливець і Русалка», матір Омелька та мамка-нянька у комедії «За щучим велінням», Цариця у ярмарковій виставі «Чарівний перстень, або казка за три п’ятки», Баба у «Шукай вітру в полі…», тітонька Марина у постановці «Веселе мишеня», Бабуся у мюзиклі «День народження кота Леопольда» та багато інших.
За період роботи у театрі Віра Лісова зіграла безліч ролей. Та все ж найголовніші ролі, які подарувала доля – це роль мудрої дружини, турботливої мами та люблячої бабусі.
Дорога Віро Іванівно! Колектив щиро вітає Вас зі славним ювілеєм. Нехай в 70 років здоров’я залишається міцним, а стан душі бадьорим. Нехай кожен прожитий день буде світлим і радісним, сповненим тепла та любові близьких і рідних людей.