Напередодні Міжнародного Дня лялькаря вітаю дорогий колектив та усіх колег-лялькарів зі святом.
Радою УНІМА прийнято рішення про традицію відзначення Міжнародного Дня лялькаря - 21 березня 2003 року. Саме в цей день всі професіонали і прихильники театру ляльок святкують професійне свято.
У Тернопільському академічному обласному театрі актора і ляльки в розпалі 43- творчий сезон. Пожвавлення в глядацькій залі – свято для усіх театралів. У нашій трупі – 20 акторів. За цей час випущено понад 50 вистав. Робота театру – це складний творчий ланцюг професій, що залежить не лише від режисерів, художників, акторів, але й від освітлювачів, монтувальників, бутафорських, реквізиторських та кравецьких цехів. Над виготовленням ляльки та костюмів для вистави працюють близько десятка фахівців.
Працювати у творчому колективі цікаво – це постійний пошук, формування репертуарної політики і втілення нових режисерських задумів. Кожна вистава – новий підхід, дискусія і народження казки, яка надихає до нових звершень. Основною ідеєю театру ляльок, в незалежності від його виду і форми, є здатність за допомогою ляльок створити виставу, що може бути розвагою, культурною подією з повчальним, інформаційним або іншим мистецьким акцентом. За допомогою ляльок актори театру створюють яскраві образи, передають характерні риси людського характеру, або форми поведінки. Лялькарі вкладають в «уста» ляльок, а подеколи і без слів, лише грою, повчальний зміст, важливу інформацію. Завдання лялькарів – формувати світогляд маленьких глядачів, наповнювати їхні серця добротою, вселяти віру, що добро завжди перемагає зло. Крім гри ляльок, у складовій вистави існують голосовий, музичний, світловий супровід та інші види мистецтва, що додає художнього розмаїття, естетичного забарвлення, просвітницького впливу та пізнавального бачення глядачам.