Полудень віку завітав до провідного актора Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки. Славний 50-річний ювілей святкує Олег Олексійович Боков.
Народився актор 7 жовтня 1968 року в м. Горький (Нижній Новгород, Росія), де з 1984 року опановував акторську професію. У березні 1988 року закінчив Горьківське театральне училище за фахом «актор театру ляльок» та був направлений на роботу у новостворений театр в м. Набережні Челни (Татарстан). Проте довго там не затримався. Талановитого юнака запрошують у Тернопільський театр ляльок. Так, з липня 1988 року Олег Боков розпочав свій творчий шлях як тернопільський лялькар.
Олег Олексійович відмінний ляльковод. В його руках театральна лялька прокидається і починає жити. За час роботи на сцені Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки артист зіграв багато різнопланових ролей у різножанрових виставах, створюючи правдиві, переконливі сценічні образи. Серед кращих ролей особливо вагомі такі, як Швондер у виставі «Собаче серце», Тьхути-Нути у виставі «Маленька Фея», пихатий Пан у виставі «Шукай вітру в полі», Андрій у виставі «Мисливець та Русалка», підступний Візир у виставі «Чарівна лампа Аладіна» , Лис у виставі «Театр Братика Кролика», емоційно-стриманий удав Устин, самозакоханий павич Павло та нахабний крокодил Кирил у виставі «Таємничий Гіпопотам», Кицик у комедії «Веселе мишеня», Левеня у виставі «Хочу бути великим», спритний Сищик у мюзиклі «Бременські музиканти», Лікар у музичній комедії «День народження кота Леопольда», пан Пігловський у героїчній казці «Малята-Кармалята», Король і Розбійник у виставі «Принцеса на горошині» та ще безліч інших. Проте неможливо оминути роль, яку ось уже чверть століття щороку у середині грудня виконує Олег Боков і за якою його знають усі маленькі тернополяни – це роль Святого Миколая.
Олег Олексійович не лише талановитий актор, а ще й хороший режисер. У 2012 році він завершив навчання за спеціальністю «режисер театру ляльок» у КНУТКіТ ім. І. Карпенко-Карого. Однак, вперше спробував себе у режисурі ще в 1991 році під час постановки вистави «Смачного, тигре!», яку через двадцять п’ять років відродив у новій формі . Варто згадати й інші режисерські роботи ювіляра, частина яких у діючому репертуарі театру: «Я + Ти = Ми», «Будинок серед тиші», «Чарівний ліхтарик», «Запеклі вороги», «Хто вкрав світлофор?», «Івасик і Змія», «Дивовижні перетворення».
Колектив щиро вітає ювіляра і бажає міцного здоров'я, особистого щастя, невичерпної енергії, творчого натхнення, цікавих ролей, визнання глядачів і наснаги у всіх починаннях. Хай у домі завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а у справах – мудрість та виваженість.